• Polski
  • English

PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWO SPRAWDZIANÓW POMIAROWYCH DLA DETALI TOLEROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM GD&T i GPS

07.02.2024

W naszej firmie dysponujemy nowoczesnymi programami CAD, grupą doświadczonych inżynierów oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Wszystkie te cechy sprawiają, że jesteśmy w stanie sprostać wysokim wymaganiom naszych Klientów.

Co to jest GD&T i GPS?

GD&T i GPS wykorzystuje tolerancje geometryczne: profilu, kształtu, położenia, kierunku i bicia w celu jednoznacznego opisania wymagań dotyczących geometrii wyrobu. Dzięki ich wykorzystaniu eliminujemy nieporozumienia oraz zapewniamy montaż detalu w złożeniu.

Dlaczego jest to takie ważne? Postaramy się wyjaśnić to na prostym przykładzie.

Poniżej pokazano przykład idealnej płytki z dwoma otworami i z wymiarem rysunkowym 140 mm pomiędzy osiami otworów.

GD&T / GPS

W rzeczywistości niestety żaden element nie jest idealny i ma pewne odchyłki od nominału jak na przykład płytka poniżej.

GD&T GPS

Czy w tym przypadku element zmieścił się w tolerancji?

Niestety interpretacja takich przypadków może być różna, a użycie GD&T lub GPS może zapobiec nieporozumieniom.

Projektowanie sprawdzianów

Nasi inżynierowie na podstawie rysunków 2D lub modeli 3D z opisanymi bazami (miejscami detalu współpracującymi w złożeniu) modelują sprawdziany imitujące montaż detalu w złożeniu. Pozwalają one na swobodny pomiar wszystkich cech detalu istotnych dla Klienta.

Dysponujemy nowoczesnymi programami do modelowania 3D (Creo i Solid Edge) a nasi konstruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie projektowe na użytek własny i firm zewnętrznych.

Firma KLGS posiada również rozbudowane laboratorium. W skład jego wyposażenia wchodzi między innymi precyzyjna maszyna współrzędnościowa firmy Mitutoyo do pomiaru detali z dokładnością 1µm. Każdy sprawdzian jest na bieżąco konsultowany nie tylko z Klientem ale również z pomiarowcami. Dzięki temu mamy pewność, że projekt spełni wymagania w praktyce.

sprawdzian KLGS 2
sprawdzian KLGS

Wykonawstwo sprawdzianów

Od kilku lat nasza firma mocno inwestuje w park narzędziowy, który służy nam zarówno do wykonywania form, przyrządów jak i sprawdzianów pomiarowych.

Nasza narzędziownia składa się obecnie z precyzyjnych frezarek CNC, drążarki wgłębnej i drutowej oraz kilku szlifierek i tokarek konwencjonalnych.

Więcej informacji w temacie naszego zaplecza narzędziowego znajdą Państwo w zakładce Oferta – Produkcja form wtryskowych: https://klgs.pl/narzedziownia/

Zapraszamy na Nasz kanał na YouTube! : KLGS SP Z O.O. – YouTube
oraz Facebook: https://www.facebook.com/klgspcim
Poprzedni post na blogu: Dbamy o bezpieczeństwo informacji naszych Klientów. – KLGS Sp. z o. o.

ADRES
KLGS Sp. z o.o.
Pcim 1512
32-432 Pcim

EMAIL
klgs@klgs.pl

ZNAJDŹ NAS NA

Realizacja krasti.pl